مرتبه
تاریخ : یکشنبه 3 دی‌ماه سال 1391
image

صدای آژیر که بلند بشه فرقی نمی کنه در چه حالی باشی؛غذاخوردن،ورزش کردن،استراحت یا حتی تازه از عملیات برگشته باشی .بایدسریع عازم محل حادثه بشی.

تاوقتی که به محل حادثه برسی تودلت هزار بار از خدای خودت می خوای که به موقع برسی تا بتونی به هم نوعت کمک کنی.وقتی که به محل حادثه می رسی تو اون شرایط هیچی جز نجات جان هم وطنت تو ذهنت نیست و تمام تلاشت رو برای نجات دادنش می کنی و حتی اگه در سخت ترین شرایط باشه و بخوای از جون خودت بگذری.باید به وظیفه ات درست عمل کنی.
تنها هدفت نجات جان حادثه دیدست.فرقی نمی کنه بخوای از حریقی که لحظه به لحظه زبونه می کشه و شعله ور تر می شه نجاتش بدی یا از عمق زمین ویااز زیر خروارها آوار،توآماده ای برای فداکاری.
باتوسل به ائمه ی اطهار(ع) و ذکر یاحسین(ع) می ری تو دل حادثه به امید اینکه هنوز زنده باشن و بتونی نجاتشون بدی.
وقتی عملیات با موفقیت به پایان می رسه از خدای خودت شاکر می شی که وسیله ای بودی برای نجات جان بنده اش.اون لحظه است که تمام خستگی ها و سختی ها رو فراموش می کنی ولبخندی از رضایت برلبات نقش می بنده.اون لحظه ست به اینکه یه آتشنشانی افتخار می کنی بااینکه هنوزم که هنوزه پائین ترین حقوق روداری و شغلت جزء مشاغل سخت به حساب نمیاد!
بعد از اتمام شیفتت که به آغوش گرم خانواده بر می گردی باچشمان همیشه هراسانی رو به رو می شی که نگران ندیدنت هستند.اما تو باید لبخند بزنی و تمام اتفاقات و حادثه ها رو فراموش کنی و به زبون نیاری که چه روزی داشتی تا دلواپس تر از قبل نشن.
اماهرگز نمی تونی به اونا اطمینان بدی که همیشه سالم برخواهی گشت.از روز اول وقتی وارد این حرفه شدی می دونستی که رفتی تو دل خطر!اما یه حسی این ایمان و اطمینان رو بهت می ده که شک نکنی راهت درسته.می دونی که سعادتیه که خدا نصیبت کرده تا در خدمت بنده هاش باشی.
اگر هم قرار باشه اتفاقی برات رخ بده می دونی که لیاقت هم نشینی با سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)نصیبت خواهد شد پس برای همیشه ترس رو از دلت بیرون می کنی و جاش رو به ایمان می دی.
گاه مجبوری غم از دست دادن همکارانت راتحمل کنی .غم کسی که ممکن است هم درجه ات باشد یا فرمانده ات و یا حتی رئیس ایستگاه.فرقی نمی کند،همه آماده اند،آماده برای فداکاری.برای اینکه رضایت الهی راجلب کنند حتی باگذشتن از جانشان.  
 

 
آتش نشان شهید جواد محمدی
 
یک مامور سازمان آتش نشانی تهران ۲ دی ماه ۱۳۹۱ در حین انجام وظیفه در محل حادثه در بزرگراه آزادگان بر اثر برخورد یکدستگاه خودروی سنگین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
این آتش نشان 29 ساله جواد محمدی نام داشت و مامور ایستگاه 81 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بود.
او در سال 1385 به استخدام سازمان آتش نشانی تهران در آمد و پس از گذراندن دوره آموزشی در سال 86 در ایستگاه 81 واقع در عبدل آباد تهران به خدمت مشغول شد.
شهید جوادمحمدی، متولد سال 62 بوده و در تاریخ دوم دی ماه سال 86 به استخدام سازمان آتش‌نشانی پایتخت درآمد.
محمدی که بیش از دو سال از ازدواجش می‌گذشت، دارای یک پسر 20 روزه بود که روز شنبه، دوم دی ماه سال 91 در حین انجام ماموریت با یک دستگاه خودروی سنگین برخورد کرده و پس از انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد.  
شب گذشته پزشکان در بیمارستانی که این آتش‌نشان جان خود را از دست داده بود، به خانواده وی پیشنهاداعطای اعضای قابل استفاده از این شهید را برای پیوند عضو دادند که خانواده این شهید بزرگوار نیز با این پیشنهاد موافقت کرده و تعدادی از اعضای قابل استفاده و قابل پیوند این آتش‌نشان از جمله دریچه های میترال قلب، مفاصل زانو و... به بیماران نیازمند اهدا شد. 
شـادی روح شــهدای آتش نشان صــلوات
منبع:
سایت آتش نشانی تهران
طبقه بندی:
ارسال توسط ابوالفضل اسدی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin